• ARB CENTER Güzellik Merkezi Sitesi

Selülit Ve Çatlak Nasıl Giderilir?

Vücuttaki çirkin  Görünümleri özellikle bayanları fazlaca rahatsız eden selülit ve çatlak problemi uzman kadromuzla yapılan özel seanslar ile tam olarak kurtulmak mümkün ....
10 günlük özel bir işlem ile pürüzsüz bir vücut sahip olun....

Selülit Ve Çatlak Nedir?

Selülit ve çatlak, Selülit, genellikle insan vücudunun bacak ve kalça bölgelerinde görülen, portakal kabuğu görünümlü oluşumlara verilen isimdir. Çoğunlukla bayanlarda olmakla beraber erkeklerde hatta bebeklerde dahi görülmektedir. Selülit oluşumunun pek çok sebebi sayılmaktadır. Sürekli görülen kabızlık, karaciğer fonksiyonlarında bozukluk, hareketsizlik, genetik, sindirim sistemindeki bozukluklar, güneş ışığının yetersiz alınması gibi durumların selülit oluşumuna neden olduğu görüşü hakimdir.

Dolaşım sisteminin bozulmasıyla damar duvarlarından sızan serumun etkisiyle önce küçük ödemler oluşur. Bu ödemler yağ ile dolaşım sisteminin iletişimi bozar. İletişimi bozulan yağlar ödemlerin arasında küçük kitleleri oluşturur. Zamanla ödemler ortadan kalkar. Ortaya çıkan son durum ise selülittir.
Cilt çatlakları
Deride bulunan balık yağına benzer bir yapıda olan elastin liflerinin zarar görmesiyle ciltte çatlaklar oluşmaktadır. Cilde esneklik veren elastin lifleri, esnemek ve gerilmekle görevlidir. Bu görevini yerine getiremeyince ortaya cilt çatlağı çıkmaktadır. Hamilelik, kilo alıp verme, dengesiz beslenme gibi faktörler çatlaklara sebep olurlar. Küçük küçük kızarıklardan çatlağın meydana geldiği anlaşılır.

Kalıcı Fondöten İçeriği

1.Serumların içinde kesinlikle fondöten veya kimyasal yoktur
 -kalıcı Fondoten serumları tamamen bitkisel kökenli bir üründür
-Hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabilen unisex bir üründür
-Cildi kendi rengine dönüştürerek parlak ve ışıltılı bir görünüm sağlar
-Koyu göz çevrelerinde rahatlıkla kullanılabilir
-Kalıcı Makyaj boyası değildir
-Her cild tipinde göre farklı serum kullanılmaktadır
-Yalnızca bu işlemin eğitimini alan kişilerce uygulanabilmektedir
-Her yaştan, düzensiz cilt tonu, akne izleri, güneş ışığına maruz kalma sorularına çözüm üretebilir
-Her mevsim uygulanabilmektedir
-Uygulaması ağrısız bir işlemdir.
-Deniz, havuz veya sudan etkilenmez güzel ve parlak ciltlere sahip olmanızı sağlar
- içerisindeki HYALÜRONIK ASIT sayesinde gözenekleri sıkılaştırır...

Kalıcı Fondöten Nedir?

Ciltte fondöten etkisi yaratarak, cilde ışıltı kazandırmak, cildi daha aydınlık göstermek akne ve leke izlerinde onarmaya yardımcı olan bir işlemdir.
 Bu uygulama özel bitkisel serumlar kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu serumlar kalıcı makyaj işlemindeki gibi özel cihazlar yardımı ile cilde uygulanmaktadır. Bu özel serumu vasıtasıyla cildteki serbest radikalleri nötralize eder, ciltte melanin içeriğini Uv ışınlarına maruz kalmadan önce ve sonra azaltır. Cilt tonunu aydınlatır, Ortalama 1 yıl boyunca cilde fondöten varmış efekti kazandırıp, sağlıklı parlak bir görünüm oluşturur. 1 yılın sonunda cildden emlimi ile kalıcılığını yitirerek kaybolur.
10 Gün ara ile 3 seans şeklinde uygulamaları yapılmaktadır.

Ultrakavitasyon sistemi nedir ?

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısı nı bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar. Biz bu teknolojiyi önceden tecrübe sahibi olduğumuz hipoosmolar lipotomi yöntemiyle beraber kullanarak bahsedilen etkili sonuçları alıyoruz. Zaten tavsiye edilen ve bilimsel olarak da ispatlanmış gerçek etki mekanizması da bu metot ile elde edilmekte incelmeyi sağlamaktadır.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının içerisinde en acısız, en hızlı ve en son teknoloji ürünüdür. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji de yine BuzLazer teknolojisinin mucidi ve üreticisi Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuştu. 2014 yılının sonunda yine Alma Lasers, Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyona bambaşka bir boyut getirdi, artık acı yok, çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının başlığı Buz, işte Buz Lazer ismi de buradan geliyor. Artık seans süreleri yarı yarıya kısaldı çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyük işte bu yüzden, Buz Lazer çok daha hızlı. BuzLazer teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda ve çok kısa süren seanslarıyla uygulama yaptırabilirsiniz,

Karbon peeling ne kadar süre iş ve sosyal yaşamı etkiler?

İşlem sonrası ciltte belirgin bir soyulma olmaz. Yüzde hafif bir pembelik gerçekleşir. Bu durum birkaç saat içinde geriler. İşlem sonrası iş ve sosyal hayata dönülebilir. Karbon peeling işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir? İşlemle aynı gün sıcak banyo yapılmaz. Güneşten koruyucu kullanılmalıdır. Karbon peeling diğer cilt yenileme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi? Karbon peeling gözenek küçültme, leke tedavisi, cilt geçleştirme yaparken diğer yöntemlerle birlikte kullanılarak etkinliği artırılabilir. PRP, mezoterapi, fraksiyonel lazerler ve radyofrekans gibi yöntemlerle dönüşümlü kullanılabilir.

Karbon peeling tedavisinin etki süresi ne kadardır?

Karbon peeling cilt düzeltme etkileri 3-6 ayda gerçekleşir. Ciltteki etkileri yaklaşık 1-1,5 yıl devam eder. Karbon peeling uygulamasının yan etkileri nelerdir? Karbon peeling sonrası önemli bir yan etki beklenmez. Çok nadiren fiziksel ürtikeri (kaşınan yerleri kabaranlarda) olanlarda işlemden hemen sonra başlayan ve bir saat kadar süren geçici ödem olabilir. 

Yeniliklerimiz ve Kampanyanlarımız İçin Bize Ulaşın !

Çalıştığımız Markalar