• ARB CENTER Güzellik Merkezi Sitesi
Lazer Epilasyon

Genel olarak kadınların kurtulmak istediği istenmeyen tüylerden temizlenmek için kullanılan sir yapışkan kıvamı ile kullanılarak tüylerin kökten alınmasını sağlamaktadır. Bitkisel karışımlar ve çam reçinesi ile elde edilen sir ağda şekersiz yapısı ile dikkat çekmektedir. Şekerli ağdalar tüyü beslemektedir. Bu yüzden istenmeyen tüylerden kurtulmak için denenen yöntemler içerisinde en sağlıklı olan çözüm sir ağda olmaktadır. Düzenli olarak sir ağda kullanımı, kıl köklerinin zayıflaması ve çıkma süresinin uzamasına etki etmektedir.

Sir Ağda Kullanımının Avantajları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile kullanılan yöntemlerin arasında en sağlıklı yöntem sir ağda kullanımı olmaktadır. Kullanımından sonra cildin pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlar. Sir ağda uygulaması esnasında kıllar ile birlikte ciltteki ölü derinin temizlenmesinde ve cildin yenilenmesinde etkili olmaktadır. Uzun vadede sir ağda kullanımı tüy köklerinin incelmesi ve zayıflamamasına yardımcı olmaktadır. Böylece daha ince daha uzun sürede çıkmasında etkin rol üstlenmektedir. Düzenli kullanımı ve doğru uygulanması halinde batık ve kıl dönmesi gibi oluşumların yok edilmesinde fayda sağlamaktadır. Tamamen doğal içerikli bir ürün olarak zararsızdır.

Sir Ağda Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sir ağda kullanımı sağlığa zararlı bir içeriğe sahip değildir; ancak uygulanırken dikkat isteyen bir özen gerektirmektedir. Makine içerisinde elektriğe bağlı olarak kullanılan ağda ısıtılmaktadır. Özellikle hassas bölgelere uygulanırken çok sıcak olmamasına özen gösterilmelidir. Çok sıcak sürülmesi ve çok hızlı çekilmesisir ağdanın yüz veya diğer hassas bölgelerin tahriş olmasına neden olmaktadır. Ayrıca kullanılan malzemelerin ve uygulanan ortamın hijyen açısından uygun olduğuna emin olunmalıdır. Uygulamaya bağlı olarak dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise sir ağdanın kılların çıkış yönüne doğru sürülüp, tam ters yöne doğru çekilmesi işlemidir.

Çalıştığımız Markalar