• ARB CENTER Güzellik Merkezi Sitesi
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon metotları artmakta ve kazandığı popülarite ile daha kolaylaştırıcı alternatifler bulunmaktadır.  Bu kolaylaştırıcı metotlarda biride Jelli Epilasyon olmaktadır.

Jelli Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon jeli genel olarak uygulamayı kolaylaştıran koyu kıvamlı bir sıvı olmaktadır. Jel kıvamında olan sıvı, lazer epilasyon operasyonları öncesinde cilde sürülerek uygulanmaktadır. Bu sıvıyı kullanmanın amacı ise lazer epilasyon cihazı ile cilt arasında oluşabilecek sürtünmenin azalmasıdır. Bu şekilde kişiler daha az yanma ve acı hisseder. Bu da jelin bir avantajı artısı şeklinde tanımlanabilir. Bir diğer avantajı ise cihazın soğumasına yardımcı olması olarak söylenebilir. Ayrıca cihazın bu şekilde çok daha uzun ömürlü olarak kullanılması da söz konusudur.

Jelli Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

Bu alanda Jelli Epilasyon uygulamasında içeriğinde alerjiye sebebiyet verecek herhangi bir madde olmadığı için yan etki oluşması söz konusu olmayacaktır. Bu sıvı suda çözünebilir, bu nedenle kolay uygulanabilir. Bundan dolayıdır ki bu metodun herhangi bir zararı gözlemlenmemiştir.

Jelli Epilasyon Faydaları

Kullanılan bu jel, uygulama alanında etkiden korunması istenilen komşu dokularında aldıkları ısıyı da geçirebilir. Bu görevi ile de pratik bir kullanım oluşturacaktır. Esas görevi ise cildi lazer cihazlar ile optik olarak eşler. Epidermis yüksek oranda su içerir. Işık cihazlarında suya afinitesi ile de yüksek dalga boylarını absorbe eder. Bu sıvı elbiseye bulaştığında leke yapmaz. Alerjan niteliği yoktur. Hem oda ısısında hem de soğutulduğunda kullanılabilir. Epilasyon uygulamalarında öncelikle ortamdaki ve araç gereçlerde yapılması gereken sterilazasyon olmaktadır. Cilt temizliği sonrasında Jelli Epilasyon için kıl köklerini zayıflatmak için cilde yeteri miktarda jel kullanımı da söz konusu olacaktır. Sonrasında ise yüksek frekanslardaki probu ile cilt üzerinde dairesel hareketlerle jel iyice kıl köklerine yedirilir. Sonrasında ise epilasyon sırasında ağrı ve acı daha az olacaktır.

Çalıştığımız Markalar