• ARB CENTER Güzellik Merkezi Sitesi
Lazer Epilasyon

Bir asırdan bu yana kullanılan bir yöntem olan İğneli Epilasyon oldukça etkili sonuçlar oluşturmaktadır. Özellikle koyu olan kılların yanında ince olan kıl köklerine etki etmekte ve beyaz, kızıl, sarı kıl kökleri üzerinde de kullanılabilmektedir. Bu metodun ana uygulanışı bir iğne aracılığı ile kıl köklerine elektrik akımının verilmesi olmaktadır. Akım kıl köklerini yakmak sureti ile tahrip eder. Tahrip olan kıl kökleri ise cımbız yardımı ile alınacaktır. Bu metodun uygulama süresi kıl köküne bağlı olarak değişir.

Bu Yöntem Uzmanlık Gerektirir

Yoğun kıl bulunan bölgede bu metodun uygulanması biraz zaman alabilir. Bu nedenle bu metodu uygulayan kişinin mutlaka alanında uzman olması gereklidir. Elektrik akımı tam olarak kıl köküne verilmesi gereklidir. Eğer doğru uygulama yapılması istenilen sonuç alınamaz. Bu alanda her kişiye özel iğne kullanımı İğneli Epilasyon metodunun önemli kısımları arasında yer alır. Seans sayısı ise kılın uzama durumuna ve kıl yoğunluğuna göre farklılaşabilir. Seanslar arasında ise bir ya da iki hafta olabilmektedir. Ancak ilerleyen seanslar sonrasında aradaki bu zaman açılabilir.

Her Renk Kıl İçin Etkili Sonuçlar Verir

Bu yöntem uzun sürebilir, leke yapabilir, ağrılı olabilir. Bu nedenle mutlaka steril ortamlarda ve uzman estetisyenler tarafından yapılmalıdır. Genel olarak kıl köküne kadar sokulan iğne ile elektrik akımı verilir. Bu nedenle İğneli Epilasyon metodunda mutlaka çoklu uygulama gerekli olacaktır. Bu metodun pek çok avantajı bulunuyor. Bunların başında uygulandığı herkes üzerinde aynı sonucu vermesidir. Çünkü bu metotta herhangi bir cilt ayrımı yapılmaz. Eğer küçük bir bölgede yapılıyor ise mali açıdan ucuz olacaktır. Tüm kıl köklerine uygulanabilen güvenilir bir metottur. Kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulmak istendiğinde yapılacak bir metot olarak tanımlanabilir.

Çalıştığımız Markalar