• ARB CENTER Güzellik Merkezi Sitesi
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon son yıllarda bayanların en büyük kurtarıcısıdır. Kadınlar tüylerinden kurtulmak için en etkili ve kesin çözüm olarak lazeri tercih ediyorlar. Aslında tüylerden arınmak için birçok yöntem var. Fakat birçoğu acı verdiğinden dolayı lazer bayanların işine gelmektedir. Ancak, lazer epilasyon yaptırırken de dikkat etmek gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle cilt yapınızı öğrenmeniz lazer bakımından önemlidir. Bunun yanı sıra, lazer yapılırken kullanılan araç ve gereçler de kesinlikle önemlidir. Eğer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Lazer epilasyonun amacı vücudun tüylerden tamamen kurtulmasıdır. Kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulmak bu yöntemle mümkün olmaktadır. Lazer epilasyon hemen hemen tüm cilt tiplerine uygulanır. Eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa istediğiniz bölgeye lazer yaptırabilirsiniz. Eğer cildiniz koyu ise, tüylerinizden arınmanız biraz daha zor olabilir. Çünkü koyu renk ciltler lazer ışığını hapsettiği için etkiyi oldukça azaltır. Eğer cilt renginiz açık ise, lazerden mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Eğer bugünlerde epilasyon yaptırmak istiyorsanız kış ayları en uygun zaman olacaktır. Bunun nedeni ise lazerden sonra cildin kesinlikle güneşe maruz kalmaması, terlememesi ve ıslanmaması gerekmektedir. Bu nedenle kış aylarında epilasyon yaptırmak çok daha doğru olacaktır. Daha önce lazer yaptırmadıysanız acı verip vermediğini merak ediyorsunuz demektir. Lazer ışığı kıl köklerini yaktığı için deriye de ısı verir. Bu nedenle özellikle genital bölgede biraz daha fazla acı hissedebilirsiniz. Lazer yaptıracaksanız kesinlikle lazeri yapacak olan kişinin uzmanlığından emin olmanız gerekmektedir. Her önüne gelen lazer ile epilasyon yaptığını iddia etse de birçoğu bu işi gelişigüzel yaparak cildi tahribata uğratabiliyorlar. Bu yüzden seçiminizi yaparken dikkat etmelisiniz.

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük olan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Bu uygulamadan sonuç alma kişiden kişiye değişmektedir. Güvenilir bir firmayı tercih ederek etkili bir epilasyon yaptırabilirsiniz. Epilasyon yapan yerlerin kişinin kıl köklerini, cilt tipini dikkate alarak işlem yapması gerekir. Bunun yanı sıra, epilasyon yaptırılan yerin temiz ve hijyenik olması da önemlidir. Lazer epilasyon hamilelerde, tüyleri beyaz olanlarda, sedef hastalığı olan kişilerde kesinlikle kullanılmaz.

Çalıştığımız Markalar